Olimpia 2020 - vegyes páros

Links
Wikipedia (hu)

A 2020. évi nyári olimpiai játékokon a tenisz vegyes páros versenyszámát a Covid19-világjárvány miatt az eredetileg tervezett időpont után mintegy egy évvel, 2021. július 28. − augusztus 1. között rendezték meg. A címvédő az amerikai Bethanie Mattek-Sands és Jack Sock kettőse volt. Jack Sock erre az olimpiára nem kvalifikálta magát, Mattek-Sands párja ezúttal a legutóbbi olimpia ezüstérmese, Rajeev Ram volt, de már az első körben búcsúzni kényszerültek.

A versenyen 16 páros indulhatott. Az indulás feltétele volt, hogy a nevezők vagy egyesben vagy párosban az olimpia résztvevői legyenek. Egy nemzetet legfeljebb két páros képviselhet. A nevezési határidő 2021. július 27. volt. A vegyes párosra jelentkező kétfős nemzeti csapatokat a kombinált (egyéni és páros) világranglista-helyezésük alapján sorba állították, és a 15 legmagasabb értékű páros indulhatott a rendező ország párosa mellett.

Az olimpiai bajnoki cím két orosz páros között dőlt el, akik közül Anasztaszija Pavljucsenkova és Andrej Rubljov párosa nyerte az aranyérmet, miután a döntőben 6–3, 6–7(5), [13–11] arányban legyőzték Jelena Vesznyina és Aszlan Karacev párosát. A bronzérmet az Ashleigh Barty–John Peers ausztrál páros szerezte meg.

**Olimpia 2020 - Vegyes páros**

Az Olimpia 2020 vegyes páros teniszversenye július 28. és augusztus 1. között kerül megrendezésre a tokiói Ariake Teniszparkban. A tornán 16 páros vesz részt.

A verseny formátuma egy kieséses lebonyolítás, ahol a győztes páros minden mérkőzést két nyert szettig játszik. A döntő kivételével, ahol a győztes párosnak három nyert szettet kell szereznie.

A tornán a világ legjobb teniszezői vesznek részt, köztük a kiemelt Novak Djokovic és Ashleigh Barty. A magyar páros nem jutott be a tornára.

A vegyes páros verseny az Olimpia egyik legegyedibb és legizgalmasabb versenye. A párosoknak együtt kell dolgozniuk, hogy legyőzzék ellenfeleiket. A verseny egyedi dinamikája és a világ legjobb teniszezőinek részvétele miatt az Olimpia 2020 vegyes páros teniszversenye minden bizonnyal nagyszerű szórakozást nyújt a szurkolóknak.