Italy Amateur Cup

Az Olasz Amatőr Kupa (IAC) egy nemzetközi labdarúgótorna, amelyet évente rendeznek Olaszországban. A tornára amatőr és félprofi csapatok nevezhetnek az egész világról.

Az IAC-t először 1998-ban rendezték meg, és azóta az egyik legnépszerűbb amatőr labdarúgótorna lett Európában. A tornán olyan csapatok szerepeltek, mint a Juventus Primavera, az FC Barcelona Juvenil B és a Real Madrid Castilla.

Az IAC-n három korosztályban rendeznek mérkőzéseket: U17, U19 és felnőtt. A torna három fordulóból áll: csoportkör, elődöntő és döntő. A csoportkörben a csapatokat négyes csoportokba osztják, és az egyes csoportok első két helyezettje jut tovább az elődöntőbe. Az elődöntőben a csoportok győztesei azonos csoportból érkező csapatokkal találkoznak, míg a csoportok második helyezettjei a másik csoportból érkező csapatokkal mérkőznek meg. A döntőben az elődöntő győztesei játszanak egymással a torna trófeájáért.

Az IAC egy nagyszerű lehetőség az amatőr és félprofi csapatok számára, hogy nemzetközi tapasztalatokat szerezzenek. A torna lehetőséget biztosít arra is, hogy a csapatok megismerkedjenek más kultúrákkal és barátságot kössenek más országokból érkező játékosokkal.