Európa-bajnokság 2020

**Európa-bajnokság 2020**

A Darts Európa-bajnokság a dartsos sport egyik legnagyobb és legrangosabb eseménye, amelyet évente rendeznek meg. A 2020-as Európa-bajnokságot a németországi Dortmundban rendezték, és a holland Michael van Gerwen nyerte meg.

A torna 32 résztvevővel zajlott, akik a PDC (Professional Darts Corporation) ranglistája alapján kvalifikálták magukat. A verseny formátuma egyenes kieséses volt, a döntőt pedig a legjobb 16 közé jutott játékos játszotta.

A torna során számos kiemelkedő teljesítményt lehetett látni. Van Gerwen a torna döntőjében egy 106,38-as átlaggal győzte le a skót Peter Wrightot, aki az egész torna során kiváló formában játszott. A döntőben van Gerwen egy 170-es kiszállást is elért, amely az Európa-bajnokságok történetének egyik legmagasabb kiszállása.

Az Európa-bajnokság 2020 egy izgalmas és szórakoztató esemény volt, amelyen a világ legjobb dartsosai mérték össze tudásukat. Van Gerwen győzelme egy újabb bizonyítéka volt annak, hogy ő az egyik legdominánsabb játékos a dartsos sportban.