AFL Brownlow Medal 2020

**Brownlow-érem 2020**

A Brownlow-érem az ausztrál szabályok szerinti futball legmagasabb egyéni elismerése. Minden évben odaítélik a Legjobb és Legigazságosabb játékosnak az AFL (Australian Football League) szezonjában.

2020-ban az érem győztese Lachie Neale (Brisbane Lions) lett, aki egy szoros versenyben győzte le a Melbourne-i Clayton Oliver-t. Neale 31 szavazatot kapott, míg Oliver 27-et.

Neale az első játékos, aki 2016 óta nyerte el az érmet a Lionsból, és a hatodik összességében, aki megkapta a csapatból. Domináns szezont futott, átlagosan 31,3 birtoklást gyűjtve meccsenként, és 667 birtoklást az alapszakasz során.

A Brownlow-érem ünnepségét hagyományosan a Melbourne-i Crown Palladium szállodában tartják. Az eseményt idén elhalasztották a COVID-19 világjárvány miatt. Az érmet ehelyett egy virtuális ünnepségen adták át, amelyet élőben közvetítettek az AFL honlapján és közösségi média csatornáin.