ITF Estonia F3

**ITF Észtország F3**

Az ITF Észtország F3 egy évente megrendezésre kerülő tenisztorna, amely Észtországban kerül megrendezésre. A tornát a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) szervezi, és az ITF Women's World Tennis Tour része.

A tornát először 2015-ben rendezték meg, és azóta is minden évben megrendezésre kerül. A torna helyszíne a Tallinni Teniszkeskus, amely Észtország fővárosában, Tallinnban található.

A tornán egyéni és páros versenyek szerepelnek. Az egyéni verseny egy 32 fős főtáblából és egy 16 fős selejtezőből áll. A páros verseny egy 16 páros főtáblából áll.

A torna győztesei ITF pontokat és díjazást kapnak. Az egyéni torna győztese 100 ITF pontot és 15 000 dollárt kap, míg a páros torna győztesei 60 ITF pontot és 7500 dollárt kapnak.

Az ITF Észtország F3 egy fontos esemény az észt tenisz naptárában, és sok tehetséges játékos versenyzik itt. A torna lehetőséget biztosít a játékosoknak, hogy ITF pontokat szerezzenek, és fejlődjenek a ranglistán.