US Pro Tennis Series East Coast - nők

Az **US Pro Tennis Series East Coast - nők** egy profi tenisztorna nők számára, amelyet az Egyesült Államokban rendeznek. A torna az International Tennis Federation (ITF) szankciójával működik, és 25 000 dolláros összdíjazással rendelkezik.

A tornát először 2019-ben rendezték meg, és azóta is minden évben megrendezésre kerül. A torna helyszíne évente változik, de mindig az Egyesült Államok keleti partján található.

A torna egyéni és páros versenyt is magában foglal. Az egyéni versenyen 32 játékos vesz részt, míg a páros versenyen 16 pár vesz részt.

A torna győztesei az ITF világbajnoki pontjait kapják. Az egyéni győztes 50 pontot, a döntős 30 pontot, az elődöntősök 18 pontot, a negyeddöntősök 12 pontot, a második körös játékosok 6 pontot, az első körös játékosok pedig 3 pontot kapnak. A páros győztesei 25 pontot, a döntősök 15 pontot, az elődöntősök 9 pontot, a negyeddöntősök 6 pontot, az első körös játékosok pedig 3 pontot kapnak.

A torna egy nagyszerű lehetőség a női teniszezők számára, hogy pontokat szerezzenek az ITF világbajnoki rangsorban, és tapasztalatokat szerezzenek a magasabb szintű versenyeken.