Portugál Ligakupa

A Portugál Ligakupa egy kieséses labdarúgókupa, melyet a Portugál Labdarúgó-szövetség szervez. A kupasorozat 2007-08-ban indult, és minden évben megrendezik. A kupa nyertese automatikusan kvalifikálja magát az UEFA Európa Konferencia Liga rájátszásába.

A Ligakupában minden portugál első- és másodosztályú csapat részt vesz. A kupa lebonyolítása a következő:

* Első kör: A 16 másodosztályú csapat kieséses rendszerben játszik egymással. A nyolc győztes továbbjut a következő körbe.
* Második kör: A nyolc másodosztályú csapat csatlakozik a 18 első osztályú csapathoz, és 16 párosításban játszanak egymással. A 16 győztes továbbjut a következő körbe.
* Negyeddöntők: A nyolc győztes párosításban játszik egymással. A négy győztes továbbjut az elődöntőbe.
* Elődöntők: A négy győztes párosításban játszik egymással. A két győztes továbbjut a döntőbe.
* Döntő: A két győztes egy mérkőzésen játszik a kupáért.

A Portugál Ligakupa történetének legeredményesebb csapata az SL Benfica, amely nyolc alkalommal nyerte meg a kupát.