ITF W15 Metepec

**ITF W15 Metepec**

A Metepeci ITF W15 tenisztorna egy profi női tenisztorna, amelyet Mexikóban rendeznek. A tornát az International Tennis Federation (ITF) szervezi, és a női tenisz World Tennis Tour része.

**Története**

Az ITF W15 Metepecet először 2021-ben rendezték meg. A torna kemény pályán zajlik a Club de Golf San Carlos Metepecben, Metepecben, Mexikó államban.

**Formátum**

A torna 32 egyes játékost és 16 párost foglal magában. Az egyes mérkőzéseket két nyert szettig játsszák, míg a páros mérkőzéseket egy nyert szettig.

**Díjazás**

A torna összdíjazása 15 000 dollár. A győztes 2000 dollárt, a döntős pedig 1200 dollárt kap.

**Nevezetes győztesek**

* 2021: Maja Chwalińska (Lengyelország)

**Jelentőség**

Az ITF W15 Metepec egy fontos esemény a női tenisz világában. Lehetőséget biztosít a feltörekvő játékosoknak, hogy pontokat gyűjtsenek, és előrelépjenek a ranglistán. A torna vonzza a világ minden tájáról érkező játékosokat, és magas színvonalú teniszről ismert.