01/10 12:30 2 [1] Thaiföld vs Malajzia [2] 3-0
01/09 12:30 2 [1] Vietnám vs Indonézia [2] 2-0
01/07 12:30 2 [2] Malajzia vs Thaiföld [1] 1-0
01/06 09:30 2 [2] Indonézia vs Vietnám [1] 0-0
01/03 12:30 5 [1] Vietnám vs Burma [4] 3-0
01/03 12:30 5 [3] Malajzia vs Szingapúr [2] 4-1
01/02 12:30 5 [4] Fülöp-szigetek vs Indonézia [2] 1-2
01/02 12:30 5 [1] Thaiföld vs Kambodzsa [3] 3-1
12/30 12:30 4 [3] Szingapúr vs Vietnám [1] 0-0
12/30 10:00 4 [4] Burma vs Laosz [5] 2-2

A Délkelet-ázsiai labdarúgó-bajnokság (angolul: AFF Championship) egy a SAFF által kiírt nemzetközi labdarúgótorna Délkelet-ázsiai labdarúgó-válogatottak számára.

A férfiaknak, 1996-ban. a nőknek 2006-ban volt az első torna.

Férfiaknál a jelenlegi címvédő Vietnám, a legsikeresebb válogatottak pedig Thaiföld 5 győzelemmel.

Nőknél a jelenlegi címvédő Thaiföld, a legeredményesebb csapatok: Thaiföld, 4 győzelemmel.

**AFF Kupa**

Az AFF Kupa (hivatalos nevén Suzuki AFF Kupa, a Suzuki szponzorációja miatt) egy két évente megrendezett nemzetközi labdarúgótorna, amelyben a Délkelet-ázsiai Labdarúgó-szövetség (AFF) tagországai vesznek részt. A tornát először 1996-ban rendezték meg, és eredetileg Tiger Kupa néven volt ismert, a Singha Corporation fő szponzora után. 2008-ban a Suzuki lett a fő szponzor, és a torna neve AFF Suzuki Kupára változott.

Az AFF Kupa lebonyolítása az évek során változott. Az első tornán 8 csapat vett részt csoportkörben, a legjobb 4 csapat pedig továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba. A későbbi tornákon a résztvevő csapatok száma 10-re, majd 12-re nőtt. A jelenlegi lebonyolítás szerint a 12 csapatot 2 hatcsapatos csoportba osztják. A csoportokban körmérkőzések zajlanak, és minden csoportból az első két helyezett jut tovább az egyenes kieséses szakaszba.

Az AFF Kupa a délkelet-ázsiai labdarúgás legrangosabb tornája, és a régió legjobb válogatottai versenyeznek benne. A torna történetében a legtöbb címet Thaiföld és Szingapúr nyerte, 6-6 győzelemmel.

Az AFF Kupa 2022-ben kerül megrendezésre, a házigazda országok Thaiföld és Vietnam lesznek.