FIVB Zhongwei Women

FIVB Zhongwei női strandröplabda-verseny

A FIVB Zhongwei női strandröplabda-verseny nemzetközi női strandröplabda-verseny, amelyet a Nemzetközi Röplabda-szövetség (FIVB) égisze alatt rendeznek Zhongwei városában, Kínában. A versenyt először 2019-ben rendezték, és azóta minden évben megrendezik. A verseny a FIVB Beach Volleyball World Tour része, és a strandröplabda legjobb női játékosait vonzza szerte a világból.

A verseny kétdöntős formátumban zajlik, 16 csapat részvételével. A csapatokat két nyolccsapatos csoportba osztják, és körmérkőzéseket játszanak. A csoportok első helyezettjei közvetlenül az elődöntőbe jutnak, míg a második és harmadik helyezettek a negyeddöntőben találkoznak. A negyeddöntő győztesei az elődöntőbe lépnek, ahol a csoportok első helyezettjeivel találkoznak. Az elődöntő győztesei a döntőben találkoznak a bajnoki címért.

A FIVB Zhongwei női strandröplabda-verseny a strandröplabda egyik legfontosabb eseménye. Ez lehetőséget biztosít a világ legjobb női strandröplabda-játékosainak, hogy megmérettessék magukat a sportág legmagasabb szintjén. A verseny szintén Kína egyik legnagyobb sporteseménye, és segített népszerűsíteni a strandröplabdát az országban.

A verseny hagyományosan magas színvonalú, és számos izgalmas és szoros mérkőzésnek adott otthont. A versenynek már több kiemelkedő győztese volt, többek között a kanadai Sarah Pavan és Melissa Humana-Paredes, valamint az amerikai April Ross és Alix Klineman.

A 2023-as FIVB Zhongwei női strandröplabda-versenyre 2023 [Dátum] és [Dátum] között kerül sor. A versenynek a Kínai Olimpiai Központban adnak otthont Zhongwei városában. A versenyért 300 000 dolláros összdíjazás jár.

A FIVB Zhongwei női strandröplabda-verseny izgalmas esemény lesz, amelyen a világ legjobb női strandröplabda-játékosai szerepelnek. A verseny magas színvonalú mérkőzéseket, valamint nagyszerű szórakozást ígér a rajongóknak.