Australian Open XD

**Az ausztrál nyílt bajnokság vegyes páros asztalitenisz-tornája**

Az ausztrál nyílt bajnokság vegyes páros asztalitenisz-tornája a sportág egyik legrangosabb versenye. A tornát minden év januárjában rendezik meg Sydneyben, Ausztráliában. A tornán a világ legjobb vegyes párosai versenyeznek egymással, és a győztes páros elnyeri a bajnokság trófeáját.

A tornát először 1994-ben rendezték meg. Azóta a torna az asztalitenisz világbajnoki túrájának egyik fontos állomása lett. A tornán számos neves játékos vett már részt, többek között Jan-Ove Waldner, Wang Liqin, Zhang Yining és Ding Ning.

A torna díjazása az egyik legmagasabb az asztaliteniszben. A győztes páros 100 000 dollárt kap, a második helyezett 50 000 dollárt, a harmadik helyezett 25 000 dollárt, a negyedik helyezett pedig 12 500 dollárt.

Az ausztrál nyílt bajnokság vegyes páros asztalitenisz-tornája egy olyan esemény, amelyet minden asztalitenisz-rajongónak érdemes megnézni. A torna a sportág legjobb versenyzőit vonzza, és a verseny mindig izgalmas és szórakoztató.