ITF W100 Ilkley - női páros

**ITF W100 Ilkley - női páros**

Az ITF W100 Ilkley női páros tenisztorna egy Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) által szankcionált női tenisztorna, amelyet füvön játszanak Ilkleyben, az Egyesült Királyságban. A torna 2019 óta szerepel az ITF Women's Circuit versenynaptárán.

**A torna jellemzői:**

* 32 páros indulhat
* A főtábla egyetlen kieséses rendszerben zajlik
* A kvalifikációs forduló 16 párosnak biztosít helyet a főtáblán
* A torna összdíjazása 100 000 dollár

**A torna története:**

Az első ITF W100 Ilkley női páros tornát 2019-ben rendezték meg. A döntőt a brit Harriet Dart és Katy Dunne párosa nyerte, akik a döntőben a japán Tara Moore és Saori Omi párját győzték le.

**Kiemelkedő játékosok:**

Az ITF W100 Ilkley női páros tornán számos kiemelkedő játékos vett részt az évek során, többek között:

* Harriet Dart
* Katy Dunne
* Tara Moore
* Saori Omi

**A torna jelentősége:**

Az ITF W100 Ilkley női páros torna fontos állomása a női teniszkarrierben. A torna győztesei értékes ranglistapontokat szerezhetnek, ami segít nekik a magasabb szintű tornákon való kvalifikáció megszerzésében. A torna emellett lehetőséget biztosít a fiatal és feltörekvő játékosoknak, hogy megmutassák tehetségüket.