South American Club League Women

**Dél-Amerikai klubbajnokság nők**

A Délamerikai Klubbajnokság Nők egy éves kosárlabdatorna, amelyet a Nemzetközi Kosárlabda Szövetség (FIBA) rendez a dél-amerikai klubcsapatok számára. A torna első kiadását 1999-ben rendezték meg, és azóta évente zajlik.

A tornára az egyes dél-amerikai nemzeti bajnokságok győztesei és második helyezettjei kvalifikálhatják magukat. A torna formátuma az évek során változott, de általában a csapatok csoportkörben játszanak, majd kieséses szakaszban mérkőznek meg.

A legsikeresebb csapat a torna történetében az Avenida (Argentína), amely nyolc címet nyert. A többi cím nyertese a Sport Club Recife (Brazília, 3 cím), a Quimsa (Argentína, 2 cím) és az Unimed/Americana (Brazília, 2 cím).

A Délamerikai Klubbajnokság Nők egy fontos esemény a dél-amerikai kosárlabdában, és lehetőséget biztosít a legjobb klubcsapatoknak, hogy egymással versenyezzenek. A torna a FIBA Women's Basketball World Cup-ra is kvalifikál, amely a világ legjobb női kosárlabdacsapatok közötti fő esemény.