ITF M15 Piestany MD

**ITF M15 Piestany MD**

A Piestanyi ITF M15 MD tenisztorna egy férfi tenisztorna, amelyet Szlovákiában, Piestanyban rendeznek. A torna része a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) World Tennis Tourjának, és 15 000 dolláros összdíjazással rendelkezik. A torna általában nyáron kerül megrendezésre kemény pályán.

A tornán 32 egyéni és 16 páros versenyző vesz részt. A kvalifikáció nyolc helyet biztosít a főtáblán. Az egyéni mérkőzéseket két nyert szettig, a páros mérkőzéseket pedig egy nyert szettig játsszák.

A torna mezőnye általában a fiatal és feltörekvő játékosokból áll, akik az ATP-ranglista rangsorolását próbálják javítani. A torna győzteseinek értékes pontokat írnak jóvá a világranglistán, ami segít nekik kvalifikálni nagyobb tornákra, például az ATP Challenger Tour és az ATP World Tour eseményeire.

A Piestanyi ITF M15 MD tenisztorna népszerű esemény a helyi teniszrajongók körében. A torna nagyszerű lehetőséget kínál a szlovák teniszezőknek, hogy nemzetközi versenyen szerepelhessenek, és pontokat szerezzenek a világranglistán.