ITF W80 Gifu

**ITF W80 Gifu**

Az ITF W80 Gifu egy női tenisztorna, amelyet Japán Gifu városában rendeznek. A torna a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) World Tennis Tour része, és a 80 000 dolláros díjazási kategóriába tartozik. Az eseményen egyéni és páros versenyeket is rendeznek.

**Történelem**

Az ITF W80 Gifu tornát először 2015-ben rendezték meg. Az első tornát Nao Hibino nyerte meg az egyéniben, míg a páros bajnokok Wang Yafan és Zheng Saisai lettek.

**Díjazás**

Az ITF W80 Gifu összdíjazása 80 000 dollár. Az egyéni bajnok 12 880 dollárt, míg a páros győztesek 6400 dollárt kapnak.

**Résztvevők**

Az ITF W80 Gifu tornán a világranglista első 300 legjobb női teniszezője vehet részt. A mezőnyt általában fiatal, feltörekvő játékosok alkotják, akik tapasztalatot szereznek és ranglista pontokat szereznek.

**Helyszín**

Az ITF W80 Gifu tornát a Gifu Memorial Center teniszpályáin rendezik. A létesítmény 10 pályával rendelkezik, köztük egy fedett központi pályával.

**Jelentőség**

Az ITF W80 Gifu egy fontos állomás a női tenisz naptárában. Ez egy lehetőség a játékosok számára, hogy ranglista pontokat szerezzenek és kvalifikálják magukat nagyobb tornákra, például a Grand Slamekre.