Armenia Championship Women

Date R Hazai vs Vendég -
03/21 11:30 - Gyumri Women vs FC Urartu Women 1-1
03/23 13:52 - Ani 3 Women vs Teghenis Women 0-0
**Az Örmény Bajnokság Nőknek** Argentína egyik legfontosabb női futballversenye. A bajnokságot az Argentin Labdarúgó-szövetség (AFA) szervezi, és 2019-ben indult. A bajnokságban 16 csapat vesz részt, amelyek két csoportra vannak osztva. A csoportok győztesei a döntőben találkoznak, hogy eldöntsék a bajnokság győztesét.

Az Örmény Bajnokság Nőknek az argentin női futball egyik legmagasabb szintű versenye. A bajnokság a női Copa Libertadores résztvevőit is kvalifikálja. A bajnokság győztese az argentin női labdarúgás bajnoka címet nyeri el.

A bajnokság első győztese a Boca Juniors volt, amely 2019-ben nyerte el a címet. A Boca Juniors a bajnokság legeredményesebb csapata, két címmel. A bajnokságban más nagy csapatok is szerepelnek, mint például a River Plate, az Independiente és a Racing Club.

Az Örmény Bajnokság Nőknek egyre népszerűbb versennyé válik, és egyre több szurkolót vonz. A bajnokság egy fontos platform a női labdarúgás fejlődéséhez Argentínában.