Argentina SuperCopa Women

Az Argentina SuperCopa Women egy éves kosárlabdatorna, amelyben az argentin női kosárlabdacsapatok vesznek részt. A tornát először 2019-ben rendezték meg, és azóta minden évben megrendezik. A torna győztese a SuperCopa bajnoka lesz.

A SuperCopa formátuma az évek során változott. Az első kiadásban a torna egyetlen kieséses tornán zajlott, de azóta a formátum egy négycsapatos csoportkörre és egy négyes döntőre változott.

A SuperCopa jelenlegi bajnoka a Quimsa, amely 2022-ben nyerte meg a tornát. A SuperCopa történetének legeredményesebb csapata a Berazategui, amely háromszor nyerte meg a tornát.

A SuperCopa egy fontos kosárlabdatorna Argentínában. Ez egy lehetőség a legjobb argentin női kosárlabdacsapatoknak, hogy megméressék erejüket a legjobbak ellen, és ez egy lehetőség az argentin női kosárlabdázás népszerűsítésére.