ITF W15 Perth WD

**ITF W15 Perth WD Tenisztorna**

Az ITF W15 Perth WD egy női profi tenisztorna, amelyet a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) szervez. A tornát az ausztráliai Perthben rendezik meg, és kemény borításon játsszák. A torna a női tenisz ITF Világkörútának része, és a 15 000 dolláros díjazási kategóriába tartozik.

**A torna formátuma:**

A torna egy 32 fős egyenes kieséses táblával rendelkezik az egyéni versenyszámban, és egy 16 párosból álló táblával a páros versenyszámban. A mérkőzéseket két nyert szettig játsszák, kivéve a döntőt, amelyet három nyert szettig játszanak.

**A résztvevők:**

A tornán a világ minden tájáról érkező női hivatásos teniszezők vesznek részt. A résztvevők közé tartoznak feltörekvő tehetségek, tapasztalt veteránok és nemzetközi sztárok.

**A díjazás:**

A torna összdíjazása 15 000 dollár, amelyet a győztesek, döntősök és elődöntősök között osztanak el.

**A jelentőség:**

Az ITF W15 Perth WD fontos esemény a női tenisz világában. Ez lehetőséget biztosít a játékosoknak, hogy pontokat szerezzenek az ITF Világranglistán, és értékes tapasztalatokat szerezzenek a magasabb szintű versenyeken való versenyzéshez. A torna szintén népszerű a szurkolók körében, akik a világ legjobb női teniszezőinek csúcskategóriás játékának lehetnek tanúi.