Moldovai Kupa

Links
Wikipedia (hu)

A moldáv labdarúgókupa vagy moldáv kupa (hivatalos nevén Cupa Moldovei) a legrangosabb nemzeti labdarúgókupa Moldovában, amelyet először 1992-ben rendeztek meg. A legsikeresebb klub a Sheriff Tiraspol, amely eddig 8 alkalommal hódította el a trófeát.

A moldáv kupa az ország második legrangosabb labdarúgó versenykiírása, a moldáv bajnokság után. A kupa győztese jogán Moldova csapatot indíthat az Európa ligában.

A Moldovai Kupa (Moldován Kupa) egy Moldova által szervezett kupaverseny, amelyen az ország legjobb labdarúgóklubjai vesznek részt. A kupa 1992-ben jött létre, közvetlenül Moldova függetlenné válása után a Szovjetuniótól. A Moldáv Kupát évente rendezik meg, a győztes automatikusan kvalifikálja magát az UEFA Európa Konferencia Ligába.

A Moldovai Kupa egy kieséses rendszerű torna, amelyben a csapatok két mérkőzésen, oda-visszavágón csapnak össze. A torna hat fordulóból áll, beleértve a döntőt is, amely egyetlen mérkőzésen kerül megrendezésre. A Moldovai Kupa győztese megkapja a Moldovai Kupát, és biztosítja helyét az UEFA Európa Konferencia Ligában.

A Moldovai Kupa történetének legeredményesebb csapata a Sheriff Tiraspol, amely eddig 11 alkalommal nyerte meg a kupát. A második legeredményesebb csapat a Zimbru Chișinău, amely 6 alkalommal nyerte meg a kupát.