03/02 16:00 - Partizani vs Tirana 3-0
09/22 18:00 - Studenti Tirana vs Partizani 1-2
09/22 14:51 - Tirana vs Erzeni 0-1
**Albán FSHV Kupa**

Az Albán FSHV Kupa egy éves, kieséses férfi és női kupaverseny, amelyet Albánia labdarúgó-szövetsége (FSHF) szervez. A verseny első alkalommal 1938-ban került megrendezésre, és azóta is az albán labdarúgás egyik legrangosabb hazai kupasorozata.

**Formátum**

A kupában az albán labdarúgás minden szintjének csapata részt vehet, kezdve az élvonalbeli klubokkal, egészen az alacsonyabb osztályú amatőr klubokig. A verseny egyenes kieséses rendszerben kerül lebonyolításra, ahol az egymérkőzéses párharcok során a győztes csapat jut tovább a következő körbe.

**Részt vevő csapatok**

A FSHF Kupában részt vevő csapatok száma változó, de általában 32 csapat vesz részt a főtáblán. A csapatokat a következők alapján választják ki:

* Az előző bajnoki szezon bajnokcsapata és kupagyőztese
* Az élvonalbeli klubok
* Az albán másodosztály (Kategoria e Parë) legjobb csapatai
* Az albán harmadosztály (Kategoria e Dytë) legjobb csapatai

**Díjazás**

A FSHF Kupa győztese az albán labdarúgó-szövetség által odaítélt trófeát, valamint automatikusan kvalifikálja magát a következő szezon Európa-konferencialiga-selejtezőjére. A döntő vesztese is pénzdíjat kap.

**Története**

Az Albán FSHF Kupa az egyik legrégebbi és legelismertebb kupaverseny Albániában. A versenyt először 1938-ban rendezték meg, és azóta is folyamatosan megrendezik. A legsikeresebb klubok a verseny történetében a Tirana és a Partizani Tirana, akik egyenként 16 alkalommal nyerték meg a kupát.