ITF Women Cuneo WD

**ITF Női Cuneo WD**

Az ITF Női Cuneo WD egy nemzetközi tenisztorna, amelyet az olaszországi Cuneóban rendeznek. Az esemény az International Tennis Federation (ITF) Women's Circuit része, amely a női profi teniszezők másodlagos túrája.

**Formatum**

A torna egyéni és páros versenyekből áll. Az egyéni versenyen 32 játékos vesz részt, míg a páros versenyen 16 csapat indul. A verseny egy kieséses rendszerben zajlik, ahol a győztesek továbblépnek a következő körbe.

**Hely**

A torna a Tennis Club Cuneoban kerül megrendezésre, amely egy nagy teniszlétesítmény Cuneo központjában. A létesítmény rendelkezik salakos pályákkal, valamint a nézők számára kialakított kényelmes ülőhelyekkel.

**Díjak**

A torna összdíjazása 25 000 dollár. Az egyéni győztes 15 ponttal gazdagodik az ITF World Tennis Ranking ranglistáján, míg a páros győztesek 12 ponttal.

**Jelentős játékosok**

Az ITF Női Cuneo WD-n számos kiemelkedő női teniszező vett részt az évek során, köztük:

* Giulia Gatto-Monticone
* Irina Khromacheva
* Elitsa Kostova
* Anna-Lena Friedsam
* Patricia Maria Țig

**Történelem**

Az ITF Női Cuneo WD-t először 2017-ben rendezték meg. Az első egyéni győztes Giulia Gatto-Monticone volt Olaszországból. A páros versenyt Valentina Ivakhnenko és Maryna Zanevska nyerte Ukrajnából.

**Jelentőség**

Az ITF Női Cuneo WD fontos esemény a női tenisz naptárjában, és lehetőséget biztosít a feltörekvő játékosoknak, hogy értékes tapasztalatokat és ranglistapontokat szerezzenek. A torna szintén népszerű a teniszrajongók körében, akik élvezhetik a magas színvonalú versenyeket és a gyönyörű környezetet.