U18 EC Div. A Women

U18 női Európa-bajnokság A-divízió

Az U18 női Európa-bajnokság A-divíziója az Európai Kosárlabda Szövetség (FIBA Europe) által szervezett éves nemzetközi kosárlabdatorna, amelyen Európa legjobb 18 év alatti női kosárlabdacsapatai vesznek részt. A tornát először 1965-ben rendezték meg, és azóta minden páros évben megrendezik.

A torna 16 csapat részvételével zajlik, amelyeket négy csoportba osztanak. A csoportkör után a csapatok egyenes kieséses rendszerben folytatják a küzdelmeket. A torna győztese az Európa-bajnoki címet nyeri el, míg a második és a harmadik helyezett csapatok ezüst- és bronzérmesek lesznek.

A magyar női kosárlabda-válogatott eddig egy alkalommal, 2000-ben nyerte meg a tornát. A magyar csapat emellett három ezüst- és két bronzérmet is szerzett.

Az U18 női Európa-bajnokság A-divíziója egy presztízsértékű torna, amelyen a világ legjobb fiatal női kosárlabdázói vesznek részt. A torna lehetőséget biztosít a fiatal játékosoknak, hogy megmutassák tehetségüket, és tapasztalatot szerezzenek a nemzetközi szinten.