Dél-amerikai játékok - nők

A Dél-amerikai játékok egy négyévente megrendezésre kerülő multisportesemény, amelyet a Dél-amerikai Olimpiai Bizottság szervez. A női kosárlabdatornát először 1951-ben rendezték meg, és azóta is a játékok egyik legfontosabb eseménye.

A tornán hagyományosan a dél-amerikai országok legjobb női kosárlabdacsapatok vesznek részt, így ez egy kiváló alkalom arra, hogy a régió legjobb játékosait lássuk akcióban. Az eddigi legsikeresebb csapat Brazília, amely 10 arany-, 5 ezüst- és 4 bronzérmet nyert a tornán. Argentína és Chile is több alkalommal nyert érmet.

A 2022-es Dél-amerikai játékok női kosárlabdatornáját Paraguay Asunciónjában rendezik meg október 1-től 15-ig. A tornán 10 csapat vesz részt, amelyeket két csoportba osztanak. Az A csoportban Brazília, Argentína, Chile, Kolumbia és Uruguay szerepel, míg a B csoportban Paraguay, Peru, Ecuador, Bolívia és Guyana.

A csoportkör után az első négy helyezett csapat az elődöntőbe jut. Az elődöntő győztesei a döntőben, a vesztesek pedig a bronzéremért mérkőznek meg.