Northern Ireland Reserve Cup

**Észak-Ír Tartalékkupa**

Az Észak-Ír Tartalékkupa egy labdarúgó kupaverseny Észak-Írországban. A versenyen az Északír labdarúgó-bajnokságban szereplő csapatok tartalékcsapatai vesznek részt.

**Története**

A kupát 1948-ban alapították, egy évvel az Észak-Ír Ifjúsági Kupa alapítása után. Az első győztes a Belfast Celtic tartalékcsapata volt.

**Formátum**

A versenyen általában 16 csapat vesz részt, amelyeket két csoportba osztanak. A csoportokban oda-visszavágós alapon mérkőznek meg a csapatok, az első két helyezett jut tovább a rájátszásba.

A rájátszás egyenes kieséses rendszerben zajlik, egészen a döntőig. A döntőt általában az Ovalban vagy a Windsor Parkban rendezik.

**Legsikeresebb csapatok**

A legsikeresebb csapat a verseny történetében a Linfield tartalékcsapata, amely 13-szor nyerte meg a kupát. Más sikeres csapatok közé tartozik a Glentoran tartalékcsapata (10 győzelem) és a Crusaders tartalékcsapata (7 győzelem).