ITF Women Kaposvar WD

**ITF Női Kaposvár WD**

Az ITF Női Kaposvár WD egy professzionális női tenisztorna, amelyet a Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) égisze alatt rendeznek meg. A torna a WTA 250 sorozat része, és Kaposváron, Magyarországon kerül megrendezésre.

**Története**

Az ITF Női Kaposvár WD tornát először 2023-ban rendezték meg. Az első tornagyőzelmet a cseh Linda Nosková aratta, aki a döntőben a magyar Gálfi Dalmát győzte le.

**Formátum**

A torna 32 egyéni és 16 páros versenyzőt vonultat fel. Az egyéni verseny egy kieséses rendszerben zajlik, míg a páros verseny egy kieséses rendszerben és egy döntőben.

**Díjazás**

A torna összdíjazása 220 000 dollár. Az egyéni győztes 34 672 dollárt, a páros győztesek pedig 12 300 dollárt kapnak.

** jelentősége**

Az ITF Női Kaposvár WD torna fontos állomás a női tenisz naptárjában. Lehetőséget biztosít a feltörekvő játékosoknak, hogy pontokat szerezzenek az ITF világranglistán, és értékes tapasztalatokat szerezzenek. A torna emellett hozzájárul a sport népszerűsítéséhez Kaposváron és Magyarországon.