Argentina LDD

**Liga de Desarrollo Argentina (LDD)**

Az **Argentin Liga de Desarrollo (LDD)** egy argentin kosárlabda bajnokság, amelyet a Federación Argentina de Basquetbol (FAB) irányít. A bajnokságot 2015-ben alapították, és az ország legjobb fiatal kosárlabdázói számára szolgál fejlődési platformként.

**Csapatok**

A LDD-ben 16 csapat vesz részt, amelyek Argentína különböző régióiból származnak. A csapatok többek között a következő klubok farmjai:

A LDD két szakaszból áll:

* **Rendszeres szezon:** A csapatok kétszer találkoznak egymással, egyszer hazai pályán és egyszer idegenben. A legjobb nyolc csapat bejut a rájátszásba.
* **Rájátszás:** A rájátszás egy kieséses rendszer, amelyben a csapatok egyetlen mérkőzésen enfrentálnak egymást. A bajnokságot az a csapat nyeri, amely a döntőben győz.

**Cél**

Az LDD fő célja, hogy segítsen a fiatal argentin kosárlabdázóknak fejlődni és felkészülni a profi karrierre. A bajnokság lehetőséget biztosít a fiatal játékosoknak, hogy magas szintű versenyen mérkőzzenek meg, és tapasztalatokat szerezzenek olyan edzőktől, akik a sportág legjobbjai közé tartoznak.

**Történlem**

Az első LDD-bajnokságot 2015-ben nyerte meg az Instituto de Córdoba. Azóta a San Lorenzo, a Boca Juniors és az Atenas de Córdoba is bajnok lett.

Az LDD egyre népszerűbbé válik Argentínában, és a fiatal argentin kosárlabdázók egyik legfontosabb fejlődési platformjává vált.