ITF W25 Newport - strand

**ITF W25 Newport - Strand**

A strand Teniszakadémia Newportban, Rhode Islanden rendez ITF W25 versenyt szeptember 11-től 18-ig. A torna 32 főből álló egyenes kieséses formátumban zajlik, és 25 000 dollár összdíjazással rendelkezik. A mérkőzéseket kemény pályán játsszák, és a győztes 150 WTA-ranglistapontot kap.

A mezőny tele van ígéretes tehetségekkel és tapasztalt veteránokkal. A legmagasabban rangsorolt játékos a 18 éves Linda Nosková, aki jelenleg a 107. helyen áll a WTA-ranglistán. Más kiemeltek közé tartozik a 119. helyen álló Rebecca Marino, a 125. helyen álló Caty McNally és a 143. helyen álló Katie Volynets.

A torna részét képezi az ITF World Tennis Tournak, amely a második szintű hivatásos teniszversenyek nemzetközi körútja. A Newportban megrendezett ITF W25 lehetőség a játékosok számára, hogy értékes ranglistapontokat szerezzenek, és lendületet szerezzenek a nagyobb versenyekre való felkészüléshez.

A győztes mellett a döntős 90 ranglistapontot, az elődöntős 55 pontot, a negyeddöntős 25 pontot, a második körös 12 pontot, az első körös 1 pont kap. A párosok versenyén a győztes páros 100 pontot, a döntős páros 60 pontot, az elődöntős páros 40 pontot, a negyeddöntős páros 20 pontot, a második körös páros 10 pontot, az első körös páros 1 pont kap.

A mérkőzésekre a belépés ingyenes, és a strand Teniszakadémián találhatók. További információ a tornáról a strand Teniszakadémia honlapján érhető el.