Challenger Bratislava

**Challenger Bratislava**

A Challenger Bratislava egy professzionális tenisztorna, amelyet Szlovákiában, Pozsonyban rendeznek. Az ATP Challenger Tour része, és salakon játsszák. A tornát első alkalommal 2023-ban rendezték meg.

**Formátum**

A torna egy 32 fős egyéni és 16 páros főtáblából áll. Az első négy kiemelt játékos az első fordulóban szabad sorsolási engedélyt kap.

**Díjazás**

A torna összdíjazása 44 820 euró. A győztes 6410 eurót, míg a döntős 3650 eurót kap.

**Története**

Az első Challenger Bratislava tornát 2023-ban rendezték a Národné tenisové centrum (Nemzeti Tenisz Központ) pályáin. A torna első győztese a francia Manuel Guinard volt, aki a döntőben 6-3, 6-4 arányban győzte le Jaume Munart.

**Jelentőség**

A Challenger Bratislava egy fontos torna az ATP Challenger Touron. Lehetővé teszi a feltörekvő játékosok számára, hogy pontokat szerezzenek, és feljussanak az ATP ranglistán. A torna emellett lehetőséget biztosít a szlovák játékosoknak, hogy hazai pályán versenyezzenek.