Wikipedia

Wikipedia - ETTU Cup

The ETTU Cup is the second most important continental tournament for clubs in European table tennis, after the European Champions League. The European Table Tennis Union (ETTU) has organized this cup since the 1964-65 season for men teams, and also for women teams a year later.

**Az ETTU Kupa rövid leírása**

Az ETTU Kupa az Európai Asztalitenisz Unió (ETTU) által szervezett éves asztalitenisz-verseny. A 2023-as versenyt február 24-26. között rendezik meg a horvátországi Varasdon.

A torna két kategóriában zajlik: férfi és női egyéni. A versenyzőket a következőképpen választják ki:

* A férfi egyéni versenyre a regnáló Európa-bajnok és az előző év ETTU Kupa győztese automatikusan kvalifikálja magát. A többi helyet a részt vevő országok rangsorban kapják meg.
* A női egyéni versenyre a regnáló Európa-bajnok és az előző év ETTU Kupa győztese automatikusan kvalifikálja magát. A többi helyet a részt vevő országok rangsorban kapják meg.

A verseny formátuma egy kieséses rendszer. A férfi egyéni versenyben 32, a női egyéni versenyben 16 játékos kap helyet. A győztesek továbbjutnak a következő körbe, a vesztesek pedig kiesnek.

Az ETTU Kupa egy rangos verseny, amely a legjobb európai asztalitenisz-játékosokat vonzza. A torna lehetőséget ad a játékosoknak, hogy értékes ranglistapontokat szerezzenek, és a kontinentális bajnokságra készüljenek.