ATP New York Qual

**ATP New York Qual**

Az ATP New York Qual egy tenisztorna, amelyet New Yorkban, az Egyesült Államokban rendeznek. Ez egy ATP Challenger Tour esemény, amely az ATP Tour szintje alatt helyezkedik el. A tornát az Egyesült Államok Teniszszövetsége szervezi, és kemény borításon játsszák.

A torna 2022-ben a 72. kiadását rendezték. Az egyéni bajnok Emilio Gómez lett, aki a döntőben legyőzte Jiří Lehečkát. A páros bajnokai Aziz Dougaz és Adam Pavlásek voltak, akik a döntőben a Nathaniel Lammons és Jackson Withrow alkotta párost verték meg.

A torna egy 32 fős egyéni táblából és egy 16 párosból áll. A selejtező forduló 32 játékost foglal magában, akik közül 8 jut be a főtáblára. A főtáblán a játékosok egy kieséses rendszerben versenyeznek, amíg el nem érik a döntőt.

Az ATP New York Qual egy fontos esemény a teniszjátékosok számára, akik az ATP Tourra való bejutást keresik. A torna lehetőséget nyújt számukra, hogy pontokat szerezzenek a világranglistán, és javítsák esélyeiket a nagyobb versenyeken való részvételre.