Yemen President Cup

**Jemen elnöki kupa labdarúgótorna**

A **Jemen elnöki kupa** (arabul: كأس رئيس الجمهورية اليمنية لكرة القدم) Jemen éves nemzeti labdarúgó-kupaversenye, amelyet 1990 óta rendeznek. A kupát a Jemen labdarúgó-szövetség (YFA) szervezi.

**Formátum**

A tornán Jemen összes első- és másodosztályú labdarúgócsapata részt vehet. A kupa egyenes kieséses formátumban zajlik, a döntőt semleges helyszínen játsszák.

**Győztesek**

A Jemen-elnöki kupa történetének legsikeresebb csapata a **Shula** 5 győzelemmel. Az Al-Hilal Sana'a és az Al-Ahli Sana'a 4-4 győzelemmel a második helyen áll.

**Díjazás**

A kupa győztese a Jemen-elnöki trófeát és pénzdíjat kap. A győztes csapatnak lehetősége van arra is, hogy képviselje Jementet az AFC-bajnokok ligájában, az ázsiai klubfutball legmagasabb szintű versenyén.

**Történelmi jelentőség**

A Jemen-elnöki kupa Jemen legrangosabb labdarúgó-versenye, és fontos szerepet játszik a jemeni futball fejlődésében. A kupa lehetőséget nyújt a fiatal játékosoknak, hogy megmutassák tehetségüket, és segíti a jemeni futball népszerűsítését az országban.