ITF Women Penrith Qual

**ITF Női Penrith Selejtező**

A Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) által rendezett ITF Női Penrith Selejtező egy nemzetközi teniszverseny, amelyet Penrith-ben, Ausztráliában rendeznek. A torna a női ITF World Tennis Tour része, amely egy sor professzionális tenisztorna, amely a női játékosoknak szól, akik a WTA ranglista 100. helye után állnak.

A torna egy 32 fős selejtező sorsolásból áll, amelyből a legjobb 8 játékos jut tovább a főtáblára. A selejtező mérkőzéseket két nyert szett alapján játsszák, a döntőt pedig három nyert szett alapján.

A torna győztese 10 ITF World Tennis Tour pontot kap, a döntős pedig 6 pontot. A többi játékos is pontokat szerez a teljesítményük alapján.

A ITF Női Penrith Selejtező izgalmas eseményt ígér a teniszrajongók számára, ahol a tehetséges feltörekvő játékosok versenyeznek a WTA Tourra való bejutásért.