ITF Bosnia and Herzegovina F1

**ITF Bosnia and Herzegovina F1**

Az ITF Bosnia and Herzegovina F1 egy profi tenisztorna, amelyet Boszniában és Hercegovinában rendeznek. F1 kategóriájú ITF Futures Tour esemény, amely a Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) által szervezett férfi teniszversenyek legalsó szintje.

**Helyszín:**
A torna SARAJEVOban, Bosznia és Hercegovinában kerül megrendezésre.

**Dátumok:**
A torna általában egy-két hetente kerül megrendezésre. A pontos időpontok évről évre változhatnak.

**Résztvevők:**
A tornán általában férfi teniszezők versenyeznek, akik a világ minden tájáról érkeznek. A mezőny jellemzően az ITF Futures ranglista 1000. helyezettje körüli játékosokból áll.

**Formátum:**
A torna egy kieséses formátumban zajlik, 32 egyéni főtáblás és 16 páros főtáblás résztvevővel. Az egyéni mérkőzéseket két nyert szettig, míg a páros mérkőzéseket egy nyert szettig játsszák.

**Díjazás:**
A torna összdíjazása általában 15 000 dollár. Az egyéni győztes 2 160 dollárt, míg a páros győztesek páronként 1 080 dollárt kapnak.

**Jelentőség:**
Az ITF Bosnia and Herzegovina F1 lehetővé teszi, hogy a fiatal és feltörekvő teniszezők értékes ranglistapontokat szerezzenek, és tapasztalatot szerezzenek a nemzetközi versenyen való részvételben. A torna fontos szerepet játszik a férfi tenisz fejlődésében Boszniában és Hercegovinában és a régióban.