10/08 13:40 2 Cork City vs St Patrick's Athletic 0-2
09/15 19:00 3 Finn Harps vs St Patrick's Athletic 1-2
09/15 18:45 3 Cork City vs Wexford FC 2-1
09/15 18:45 3 Galway United vs Dundalk 4-0
09/15 18:45 3 Drogheda United vs Bohemians Dublin 1-3
08/21 18:45 8 Cork City vs Waterford FC 3-0
08/20 16:00 8 Derry City vs St Patrick's Athletic 3-4
08/20 12:30 8 St Patricks CY FC vs Wexford FC 0-1
08/18 19:00 8 Finn Harps vs Skerries Town FC 5-0
08/18 18:45 8 Bray Wanderers vs Dundalk 0-1

Wikipedia - Ír labdarúgókupa

Az ír labdarúgókupa vagy ír kupa (angolul: Football Association of Ireland Challenge Cup) a legrangosabb nemzeti labdarúgókupa Írországban, amelyet először 1922-ben rendeztek meg. A legsikeresebb klub a Shamrock Rovers, amely eddig 24 alkalommal hódította el a trófeát.

Az ír kupa az ország második legrangosabb labdarúgó versenykiírása, az ír bajnokság után. A kupa győztese jogán Írország csapatot indíthat az Európa ligában.

Az Ír FAI-kupa az Ír Köztársaság nemzeti labdarúgó-bajnoksága. A tornát az Ír Labdarúgó-szövetség írja ki, és az összes ír klub nyitva áll a részvételre. A kupa először 1922-ben került megrendezésre, és azóta minden évben megrendezik. A legsikeresebb csapat a Shamrock Rovers, amely 25 alkalommal nyerte el a kupát. A jelenlegi címvédő a Dundalk FC.

Az Ír FAI-kupa egy kieséses torna, amelyben a csapatok egyetlen mérkőzésen mérkőznek meg. Ha a mérkőzés döntetlenül ér véget, büntetőpárbajt rendeznek. A torna győztese automatikusan kvalifikálja magát az UEFA Európa-konferencialigába.