ITF M25 Mendoza

**ITF M25 Mendoza**

Az ITF M25 Mendoza egy professzionális férfi tenisztorna, amelyet Argentínában, Mendozában rendeznek. A Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) World Tennis Tour része, és 25 000 dolláros pénzdíjazással jár. A torna salakon zajlik, és egyéni és páros versenyeket is magában foglal.

A torna első kiadását 2018-ban rendezték, és azóta minden évben megrendezik. 2020-ban a COVID-19 világjárvány miatt törölték.

A torna nevezetes győztesei közé tartozik a brazil Pedro Sakamoto, az argentin Facundo Bagnis és a spanyol Tommy Robredo.

**A pálya**

A torna a Mendoza Teniszklubban zajlik, amely egy többpályás teniszlétesítmény a városközponttól délre. A főpálya, amelyen a döntőt játsszák, 5000 néző befogadására képes.

**A formátum**

Az egyéni verseny 32 fős egyenes kieséses táblával rendelkezik. A páros verseny 16 páros egyenes kieséses táblával rendelkezik.

**A kvalifikáció**

Az egyéni versenyre 8 kvalifikációs hely áll rendelkezésre. A kvalifikációs versenyeket a főtáblás verseny előtt rendezik.

**A díjazás**

Az egyéni győztes 25 000 dollárt kap, míg a páros győztesei 12 500 dollárt kapnak.

**A rangsor**

A torna az ATP (Association of Tennis Professionals) által jóváhagyott, és a játékosok világranglistán szerzett pontokat szerezhetnek. Az egyéni győztes 25 ATP-pontot kap, míg a páros győztesei 16 ATP-pontot kapnak.