ITF Hong Kong F1 MD

Az ITF Hong Kong F1 MD egy hivatásos tenisztorna férfiak számára. A Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) Futures Tour része, és Hong Kongban, Kínában rendezik meg.

A torna kemény pályán zajlik, és 15 000 dolláros összdíjazással bír. A torna két kategóriából áll: egyes és páros. Az egyest 32 résztvevő, a párost pedig 16 pár játssza.

A torna első kiadását 2022-ben rendezték meg. Az első egyéni bajnok Saju Sumit volt, aki a döntőben legyőzte Gao Xin-yut. A páros versenyt Hiroyasu Ehara és Naoki Tajima nyerte, akik a döntőben legyőzték Yuta Shimizu és Jumpei Yamasaki párosát.

Az ITF Hong Kong F1 MD fontos torna a fiatal teniszezők számára, akik nemzetközi tapasztalatot akarnak szerezni és ranglistás pontokat gyűjteni. A torna szintén népszerű a helyi szurkolók körében, hiszen lehetőséget ad arra, hogy magas színvonalú teniszmeccseket lássanak.