Mozambik Kupa

**Mozambique Kupa**

A Mozambik Kupa egy éves, kieséses labdarúgótornát Mozambikban. A tornát 1978-ban alapították, és a Mozambiki Labdarúgó-szövetség szervezi. A torna nyertese kvalifikálhat az CAF Konföderációs Kupára.

A tornán Mozambik összes első osztályú klubja részt vesz. A torna egyetlen mérkőzéses kieséses rendszerben zajlik, a döntő kivételével, amely két mérkőzésen zajlik.

A torna legsikeresebb csapata a Ferroviário de Maputo, amely 12 alkalommal nyerte meg a kupát. A többi sikeres csapat közé tartozik a Maxaquene (9 győzelem), a Desportivo Maputo (6 győzelem) és a Costa do Sol (5 győzelem).

A Mozambik Kupa egy nagy presztízsű torna Mozambikban, és a helyi labdarúgó-szurkolók nagy érdeklődéssel kísérik. A győzelem a hazai labdarúgásban való siker fontos jele, és kvalifikációt jelent az afrikai klubversenyekre.