ITF M25 Maribor - férfi páros

**ITF M25 Maribor - férfi páros**

Az ITF M25 Maribor egy férfi páros tenisztorna, amelyet az International Tennis Federation (ITF) szervezett. A torna Mariborban, Szlovéniában kerül megrendezésre, és a pénzdíjazása 25 000 amerikai dollár. A torna pályaburkolata salak, és szabadtéri körülmények között zajlik.

**Lebonyolítás**

A torna egy kieséses rendszerű versenyen zajlik, 16 párral. A párokat 4 csoportba osztják, amelyek mindegyike egy elődöntőt és egy döntőt játszik. A csoportgyőztesek továbbjutnak az elődöntőbe, ahol a győztesek a döntőben találkoznak.

**Résztvevők**

A tornán a világ minden tájáról érkező férfi párosok vesznek részt. A résztvevők között vannak rangsorolt játékosok, valamint feltörekvő tehetségek.

**Győztesek**

A torna győztes párosa megkapja a bajnoki trófeát és a pénzdíjat. A győzelem pontokat is hoz a párosoknak az ITF ranglistáján.

**Történelem**

Az ITF M25 Maribor első kiadását 2022-ben rendezték. A torna gyorsan népszerűvé vált, és a férfi páros tenisz egyik legfontosabb eseményévé vált a régióban.

**Érdekességek**

* A torna salakpályán zajlik, amely egy lassú és csúszós pályaburkolat. Ez előnyt jelent a védekező játékosoknak és a jó egyensúllyal rendelkező párosoknak.
* A torna párosa között vannak olyanok, akik korábban Grand Slam-tornákon is részt vettek. Ez a torna egy nagyszerű lehetőség arra, hogy a tehetséges párosok bizonyítsák magukat a magasabb szinten.
* A torna népszerű a szurkolók körében, akik a helyszínen élvezhetik a magas színvonalú teniszmeccseket.