ITF Uruguay F2 MD

**ITF Uruguay F2 MD**

Az ITF Uruguay F2 MD egy férfi tenisztorna, amelyet Uruguayban rendeznek. A torna a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) által jóváhagyott ITF Futures Tour része. A torna általában salakos pályán zajlik, a győztes pedig egyedi címet és pénznyereményt kap.

**Történelem**

Az ITF Uruguay F2 MD-t először 2017-ben rendezték meg. A torna azóta is minden évben megrendezésre kerül, és Uruguay egyik legnépszerűbb teniszversenye lett.

**Formátum**

A torna főtábláján 32 egyéni induló és 16 páros csapat vesz részt. A mérkőzéseket egyenes kieséses formában játsszák, a döntőt általában vasárnap rendezik.

**Díjazás**

A torna győztese 1800 dollárt és 18 ITF-pontot kap, míg a döntős 1080 dollárt és 10 pontot kap. A harmadik helyezett 648 dollárt és 6 pontot kap, míg a negyedik helyezett 390 dollárt és 3 pontot kap.

**Jelenlegi bajnokok**

* Egyéni: Gonzalo Villanueva (2022)
* Páros: Franco Roncadelli és Valentin Zeitune (2022)

**Érdekességek**

* A torna legsikeresebb játékosa Franco Roncadelli, aki kétszer nyert egyéniben és egyszer párosban.
* Uruguay egyik legrégebbi teniszversenye.
* A torna a montevideói Carrasco Lawn Tennis Clubban kerül megrendezésre.