Szlovák 2. Liga

Links
Wikipedia (hu)

Wikipedia - 2. hokejová liga

A 2. hokejová liga (hivatalos nevén: 2. Slovenská hokejová liga, röviden: 2. SHL) Szlovákia harmadosztályú jégkorongbajnoksága. 1993-ban alakult a Szlovák Jégkorongszövetség rendezésében. A bajnokság keleti és nyugati csoportra oszlik, amiben 6 és 7 csapat játszik. A bajnokság kiesés-feljutás rendszerben működik, a liga győztese felkerül a következő szezonban a másodosztályú TIPOS Slovenská hokejová ligába.

A Szlovák 2. Liga egy jégkorong-bajnokság Szlovákiában. A bajnokság 14 csapatból áll, amelyek két csoportra vannak osztva, Nyugati és Keleti csoportra. A csapatok körmérkőzéses rendszerben játszanak, és a legjobb négy csapat jut tovább az elődöntőbe. Az elődöntő győztesei feljutnak a Szlovák Extraligába, az utolsó helyezett pedig kiesik a Szlovák 3. Ligába. A bajnokság győztesét a playoff döntőjében dől el, amelyet a legjobb négy csapat vív meg. A Szlovák 2. Liga a szlovák jégkorong másodosztálya, és fontos szerepet játszik a fiatal játékosok fejlődésében és a Szlovák Extraliga utánpótlásának biztosításában.