ITF Greece F8 MD

**ITF Görögország F8 MD**

Az ITF Görögország F8 MD egy Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) által szankcionált profi tenisztorna, amelyet Heráklionban, Görögországban rendeznek meg. A torna férfiak számára szóló versenyt foglal magában , és salakos pályán játsszák.

**Formátum**

A torna egy 32 fős főtáblából és egy 16 párosból álló selejtezőből áll. A főtáblán kieséses rendszerben játszanak, a selejtező győztesei pedig a főtáblára jutnak.

**Díjazás**

A torna teljes díjazása 25 000 amerikai dollár, a győztes pedig 3 600 dollárt kap.

**Túlóra**

A torna rendszerint júliusban kerül megrendezésre, és egy hétig tart.

**Történelem**

Az ITF Görögország F8 MD-t először 2017-ben rendezték meg. A győztes a francia Alexandre Müller volt.

**Nevezetes győztesek**

* **Alexandre Müller (2017)**
* **Tomislav Brkić (2018)**
* **Pablo Vivero González (2019)**

**Érdekességek**

* Az ITF Görögország F8 MD a "Futures" kategóriába tartozó torna, amely a professzionális tenisz legalacsonyabb szintje.
* A torna az ATP ranglistára pontokat oszt ki.
* A torna megrendezése helyszínéül az Heraklion Tennis Club szolgál.