Malawi Challenge Cup

**Malawi Challenge Kupa**

A Malawi Challenge Kupa egy labdarúgótorna, melyet Malawi Labdarúgó-szövetsége (FAM) szervez. A tornát először 1967-ben rendezték meg, és azóta minden évben megrendezik. A tornán Malawi legjobb klubjai vesznek részt, és a győztes kvalifikálja magát a CAF Konföderációs Kupára.

A torna formátuma az évek során több változáson is átesett. Kezdetben egyenes kieséses rendszerben zajlott, de 2009 óta csoportkörös rendszerben bonyolítják le. A jelenlegi formátumban a csapatok két csoportba vannak osztva, és mindegyik csoportból az első két helyezett jut tovább az elődöntőbe. Az elődöntők győztesei bejutnak a döntőbe, míg a vesztesek a harmadik helyért mérkőznek meg.

A Malawi Challenge Kupa az egyik legnépszerűbb sportesemény Malawi-ban. A torna nagy érdeklődésnek örvend, és a mérkőzésekre rendszeresen több ezer szurkoló látogat ki. A torna győztesei között olyan neves klubok szerepelnek, mint a Nyasa Big Bullets, a Be Forward Wanderers és a Mighty Wanderers.

A Malawi Challenge Kupa fontos szerepet játszik a Malawi labdarúgás fejlődésében. A torna lehetőséget ad a fiatal játékosoknak, hogy megmutassák tehetségüket, és segít a nemzeti válogatottnak abban, hogy felkészüljön a nemzetközi versenyekre.