Challenger Braunschweig Qual

**Challenger Braunschweig Qual**

A **Challenger Braunschweig Qual** egy tenisztorna férfiak számára Braunschweigban (Németország). A torna része az ATP Challenger Tournak, és salakon játsszák. A tornát először 2013-ban rendezték, és a győztes 80 ATP-pontot szerez, valamint 7200 eurós pénzdíjat kap.

A torna kvalifikációs formátumban zajlik, ahol 32 játékos mérkőzik meg 16 helyért a főtáblán. A kvalifikációban négy kör van, és a győztesek bejutnak a főtáblára.

A főtábla egy 32 fős egyenes kieséses tábla, ahol a győztes a torna bajnoka lesz. A főtáblán két kvalifikáns kap helyet.

A **Challenger Braunschweig Qual** fontos felkészülési torna a Roland Garros számára, amely a tenisz egyik Grand Slam-tornája. A torna lehetőséget nyújt a játékosoknak, hogy pontokat szerezzenek az ATP-ranglistán, és felkészüljenek a Grand Slam-tornára.