Peru Apertura

Date R Hazai vs Vendég -
04/19 20:30 10 [3] Real Garcilaso vs Sporting Cristal [2] 1-1
**Peru Apertura**

Az **Apertura** (spanyolul "nyitás") a perui labdarúgó-bajnokság két tornajának egyike, amit minden évben februártól júliusig rendeznek meg. A torna győztese képviseli Perut a Copa Libertadoresent, a második helyezett pedig a Copa Sudamericanán indulhat.

**Története**

Az Apertura tornát 1997-ben hozták létre, miután a perui labdarúgó-bajnokságot két tornára osztották fel a Clausura tornával együtt. Az első Apertura bajnoka az Alianza Lima volt.

**Formátum**

Az Apertura tornán 20 csapat vesz részt, amelyeket két csoportba osztanak. A csapatok oda-visszavágós körmérkőzéses rendszerben játszanak egymással a csoportjukban. Az egyes csoportok első négy helyezettje továbbjut a rájátszásba, ahol oda-visszavágós párharcokon keresztül döntik el a bajnok személyét.

**Legsikeresebb csapatok**

A legsikeresebb csapat az Apertura történetében az Alianza Lima, amely eddig 12 alkalommal nyerte meg a tornát. A többi legtöbb bajnoki címet szerző csapat: