Az izraeli labdarúgókupa vagy izraeli kupa (hivatalos nevén Gvia HaMedina) a legrangosabb nemzeti labdarúgókupa Izraelben, amelyet először 1928-ban rendeztek meg Népkupa néven. A legsikeresebb klub a Makkabi Tel-Aviv, amely eddig 23 alkalommal hódította el a trófeát.

Az izraeli kupa az ország második legrangosabb labdarúgó versenykiírása, az izraeli bajnokság után. A kupa győztese jogán Izrael csapatot indíthat a következő évi Európa-ligában.

Az Izraeli Kupa Izrael nemzeti labdarúgó-kupasorozata, amelyet az Izraeli Labdarúgó-szövetség szervez. 1928-ban alapították, és évente kerül megrendezésre azóta is. A tornán az összes izraeli labdarúgóklub részt vehet, a legmagasabb osztályú Ligat ha'Al-tól az amatőr ligákig.

A kupa egy kieséses rendszerben zajlik, amelyben a csapatok egymérkőzéses párharcokban játszanak a továbbjutásért. A döntőt általában a jeruzsálemi Teddy stadionban rendezik meg.

A Hapoel Tel-Aviv a legtöbb Izraeli Kupa-győzelemmel rendelkező klub, összesen 16 címmel. A Maccabi Tel-Aviv és a Beitar Jeruzsálem követi őket 11-11 győzelemmel.

Az Izraeli Kupa győztese automatikusan kvalifikálja magát az UEFA Európa-konferencialiga következő idényére. Ha a kupagyőztes már kvalifikálta magát az UEFA Bajnokok Ligájába vagy az UEFA Európa Ligába, akkor a kupa ezüstérmese indulhat az Európa-konferencialigában.