Wikipedia - Svéd labdarúgókupa

A svéd labdarúgókupa, hivatalos nevén Svenska Cupen egy évenkénti megrendezésű, kieséses labdarúgókupa-sorozat. A győztesek az Európa-ligába kvalifikálják magukat.

A Svéd Kupa Svédország legrangosabb nemzeti labdarúgó-kupasorozata, amelyet a Svéd Labdarúgó-szövetség szervez. A kupát 1941-ben alapították, és a győztes automatikusan részt vesz a következő szezonban az Európa-liga selejtezőjében.

A Svéd Kupa nyolc fordulóból áll, és az év elején kezdődik. Az első öt fordulóban alacsonyabb osztályú csapatok vesznek részt, míg a hatodik fordulótól kezdve a svéd élvonalbeli csapatok is csatlakoznak a küzdelmekhez. A döntőt hagyományosan májusban rendezik a Friends Arénában, Stockholm külvárosában.

A Svéd Kupa történetének legeredményesebb csapata a Malmö FF, amely 20 alkalommal hódította el a trófeát. A címvédő a Hammarby IF, amely 2021-ben nyerte meg a kupát.