07/14 16:00 2 [1] Dél-Afrika vs Zambia [2] 1-2
07/12 13:00 3 [2] Mauritius vs Mozambik [3] 0-1
07/12 13:00 3 [3] Angola vs Lesotho [1] 4-2
07/11 16:00 3 [4] Namíbia vs Botswana [2] 0-0
07/11 16:00 3 [1] Dél-Afrika vs Eswatini [3] 2-1
07/11 13:00 3 [1] Malawi vs Comore-szigetek [3] 2-0
07/11 13:00 3 [4] Seychelle-szigetek vs Zambia [2] 2-4
07/10 16:00 2 [3] Mozambik vs Lesotho [1] 0-1
07/10 13:00 2 [2] Angola vs Mauritius [4] 0-1

Wikipedia - COSAFA-kupa

A COSAFA-kupa (angolul: COSAFA Cup) egy a COSAFA által kiírt nemzetközi labdarúgótorna Dél-afrikai labdarúgó-válogatottak számára.

A címvédő Namíbia, a legsikeresebb Zambia és Zimbabwe csapata 4 győzelemmel.

**A COSAFA-kupa**

A COSAFA-kupa (Angolul: Council of Southern Africa Football Associations Cup; magyarul: Dél-afrikai Labdarúgó Szövetségek Tanácsának Kupája) egy évente megrendezésre kerülő nemzetközi labdarúgótorna, amelyet a COSAFA, a Dél-afrikai Labdarúgó Szövetségek Tanácsa szervez a Dél-afrikai Fejlesztési Közösség (SADC) tagországai között. A tornát 1997-ben alapították, és a győztes csapat megkapja a COSAFA-kupa trófeát.

A torna rendszere az évek során változott, de általában a részt vevő csapatokat két csoportba osztják, ahonnan az egyes csoportok első két helyezett csapata jut tovább az elődöntőbe. Az elődöntők győztesei a döntőben találkoznak, ahol kivívják a bajnoki címet.

A COSAFA-kupát a Dél-afrikai Köztársaság nyerte meg a legtöbbször, 13 alkalommal. Más sikeres csapatok közé tartozik Zambia (7 cím) és Zimbabwe (5 cím).

A COSAFA-kupa egy fontos esemény a részt vevő országok számára, mivel lehetőséget biztosít számukra, hogy versenyezzenek a régió legjobb csapataival, és felkészüljenek a nagyobb nemzetközi tornákra, mint például az Afrikai Nemzetek Kupája.