USA College Championship

**Az USA College Championship** a legrangosabb egyetemi labdarúgó-bajnokság az Egyesült Államokban. A tornát a National Collegiate Athletic Association (NCAA) rendezi minden év végén, és az ország legjobb 16 csapata vesz részt benne.

A bajnokság 1939-ben indult, és azóta az NCAA legfontosabb eseményévé nőtte ki magát. A torna rendkívül versenyképes, és minden évben izgalmas döntőket hoz.

Az elmúlt években a címvédő rendszeresen az Indiana Hoosiers vagy a Maryland Terrapins csapata volt. Azonban több más csapat is esélyes a győzelemre, köztük a Clemson Tigers, a Duke Blue Devils és a Stanford Cardinal.

Az USA College Championship egy olyan esemény, amelyre minden labdarúgó-rajongónak érdemes odafigyelni. Ez a legjobb egyetemi csapatok közötti legizgalmasabb verseny, és a győztes a nemzeti bajnoki címet is elnyeri.