The CEV Cup is the second tier official competition for men's Volleyball clubs of Europe. The competition takes place every year.

Until 2000, it was the CEV Cup Winners' Cup. In 2000 it was renamed to CEV Top Teams Cup and in 2007 to CEV Cup. The former CEV Cup was renamed to CEV Challenge Cup.

• CEV Cup Winners' Cup (1972–73 to 1999–2000)
  • CEV Top Teams Cup (2000–01 to 2006–2007)
  • CEV Cup (2007–08 to present)
**CEV Kupa**

A CEV Kupa, más néven CEV Challenge Kupa, egy évenkénti röplabdatorna, amelyet a Confédération Européenne de Volleyball (CEV) szervez. A kupában a CEV tagszövetségeinek klubcsapatai vesznek részt, akik nem vettek részt a rangosabb CEV Bajnokok Ligájában vagy a CEV Kupában.

A CEV Kupa az európai röplabdaklubok második legrangosabb versenysorozata, és a győztes klub megkapja a jogot, hogy a következő szezonban a CEV Kupában szerepeljen.

A verseny formátuma az idények során változik, de általában két szakaszból áll: a csoportkörből és az egyenes kieséses szakaszból. A csoportkörben a csapatokat több csoportba osztják, és oda-visszavágós mérkőzéseket játszanak. A csoportgyőztesek és a legjobb helyezett csapatok továbbjutnak az egyenes kieséses szakaszba, ahol egyetlen kieséses mérkőzéseken mérkőznek meg a bajnoki címért.

A CEV Kupát 2000-ben alapították, és az első győztes a francia Montpellier UC volt. Azóta a kupát számos európai klub nyerte meg, köztük az orosz Uralochka Jekatyerinburg, az olasz Scavolini Pesaro és a török Fenerbahçe Opet.

A CEV Kupa egy rangos verseny, amely lehetőséget nyújt a feltörekvő csapatoknak, hogy megmérettessék magukat a legjobb európai klubokkal. Ez a torna szintén fontos szerepet játszik a fiatal játékosok fejlesztésében, akik a klubjuk színeiben nemzetközi tapasztalatokat szerezhetnek.