06/15 13:45 - US Open vs View
06/16 10:14 - US Open vs View
06/17 13:29 - US Open vs View

Teams

Az Egyesült Államok Nyílt Golfbajnoksága (US Open) a legrangosabb golfversenyek egyike a világon, és az egyik férfi főverseny. Az Egyesült Államok Golf Szövetsége (USGA) szervezi évente a harmadik júniusi héten.

Az US Open egy 72 lyukú, ütésenkénti stroke play verseny, amely négy napon keresztül zajlik, általában csütörtöktől vasárnapig. A bajnokság nyílt minden amatőr és profi golfozó számára, aki megfelel a kvalifikációs követelményeknek.

A torna helyszíne évente változik, és általában a legkeményebb és legrangosabb amerikai golfpályákon kerül megrendezésre. A győztes a bajnokság trófeáját, a US Open serlegét és jelentős pénzdíjat kap.

Az US Open győzelme nagy megtiszteltetés, és a pályafutás legkiemelkedőbb eredményeinek tekintik. A torna hosszú és gazdag múltra tekint vissza, az első bajnokságot 1895-ben rendezték, és számos legendás golfozó nyerte meg, többek között Jack Nicklaus, Tiger Woods és Rory McIlroy.